JAK ŠEL ČAS

CO JE ROKYTNÁ FEST?

Je to tradiční regionální multižánrový festival pro všechny generace. Po skromných začátcích roku 2009 se stal postupem času respektovanou součástí kulturního léta na třebíčsku. Vedle kapel jako NONAME, VYPSANÁ FIXA, RYBIČKY 48, ARGEMA, YOYO BAND, INÉ KAFÉ, HARLEJ, PETR BENDE, WOHNOUT nebo ARAKAIN zde vystoupila i řada regionálních skupin: REFLEXY, NOISE, ACHERON ... I do budoucna se budeme snažit nastavenou laťku stále překonávat.

2009

První ročník se konal v sobotu dne 29.8.2009 a místem bylo stejně jako rok poté útulné prostřední rokytnické sokolské zahrady uprostřed obce. Na tomto pilotním ročníku nám jako hvězda dne na pódiu postaveném z kamionového návěsu a lešenářských trubek pokrytých podlážkami zahrála skupina Argema v čele s nezaměnitelným frontonem Jarkem Filgasem. Dalšími kapelami, které se zúčastnily tohoto sobotního dne, byly Brizzolit, Nejvyšší čas, Matador, Sociál Band a Natuty. Počasí si s námi sice dopoledne trochu laškovalo, ale nakonec to byla parádní podívaná a hezký kulturní zážitek, který si nejen v Rokytnici, ale i v širém okolí , všichni přítomní dlouho poté pamatovali. Tuto naši akci navštívilo tehdy okolo 800 lidí všech věkových kategorií a tohle byla výzva!

>> Fotogalerie 2009

2010

2. ročník - pokračujeme! Opět krásné prostředí uzavřené sokolské zahrady v samotném srdci Rokytnice. Termín: 15.května2010! Kapely byly následující: Argema - musela být - protože to všechno vlastně ona spískala a nastartovala - dále doplněná formací UDG z Ústí nad Labem a kapelami z blízkého okolí, mající rádi melodický rock. Takže zde vystoupily skupiny ZEUS, Extáze, Vjetef, Zlatý Voči a místní Noise. Návštěvníků se sešlo opět více jako rok předtím, takže jsme pokořili magickou a vysněnou hranici 1000 lidí a zároveň zjistili, že zde není moc prostoru na nějaké rozšíření či atrakci, nemluvě o problémech s osvětlením a zvukem. Nicméně opět spokojenost a nápad, co kdybychom se přestěhovali jinam, co takhle na louku na koupališti? Příroda je sice příroda, ale asfalt je asfalt...

>> Fotogalerie 2010

2011

3. ročník - a změna jako hrom! Takže od začátku, termín 20.-21.5.2011, změna místa - louka pod koupalištěm v Rokytnici, změna délky festivalu - 2 dny místo jednoho! Takže jsme moc nepřemýšleli a šli do toho, jak se říká lidově, rovnou po hlavě. A legrace to tedy rozhodně nebyla. Velká stage, velké pivní stany, ochranka, zabezpečení areálu, zahraniční kapely, prostě výrazný posun směrem kupředu se vším všudy, hlavně tedy se starostmi. Kapely byly tyto: v pátek Žádnej stres, Zoči Voči (SK), Civilní Obrana, Vypsaná fixa, Rybičky 48 a Koblížci. Sobotní program začínal brzy po obědě a odstartovala ho skupina Kulturní zřízenost (namísto Sillage), mpDvojka, Prowizorium a 05 a Radeček z Prahy, Mňága a Žďorp z Valmezu, Ready Kirken a festival ukončili slovenští Anytime. Atmosféra parádní, místo konání skvěle vybrané, díky pivovaru Ježek teklo pivo přímo z tanku, lidí každý den přes jeden tisíc a starostí nad hlavu. Počasí si s námi v pátek odpoledne zahrálo ruskou ruletu a nutno dodat, že bylo úspěšnější. Prostě v pátek vyhrálo, ale v sobotu zase my, sluníčko svítilo po celý den, takže výsledkem byla skvělá remíza!!!

>> Fotogalerie 2011

2012

4. ročník - termín 18.-19.5.2012, opět areál koupaliště, přírodní trávník posečený na velikost, že i fotbalové stánky v Anglii by záviděly, program následující: pátek- Šatlava, výborní The Paranoid ze Slovenska, "hvězdní" Mandrage se svými maticemi, Green Frog Feet z Německa, top kapela současnosti Horkýže Slíže z Nitry a páteční večer uzavírali opět slovenští muzikanti ze skupiny Borra. Sobotní vystoupení začíná takřka s úderem poledne místní kapelou Yetti rock, dále Roxette revival, Motherś Angels, Imodium, po nich na scénu nastoupili kluci ze skupiny, říkající si Charlie Straight - dnes již víme, že jsme trochu předběhli dobu, byli výborní, stejně jako příjemný a věčně usměvavý Ondra Ládek alias XINDL X se svou skupinou, "pronásledovaný" Medvědem 009 a dohraný třebíčskou mpDvojkou. K dispozici byla tentokrát i druhá SeeJay rádio stage, na níž se tančilo non stop 48 hodin. Počasí nám tentokrát přálo, všichni se bavili až do brzkých ranních hodin. 

>> Fotogalerie 2012 

2013

5. ročník našeho festiválku opět v areálu koupaliště, termín 24.-25.květen 2013. Po vydařených předchozích ročnících jsme si řekli, že by bylo dobré "ulovit" jak se lidově říká "velkou rybu". Tak se i stalo, nahodili jsme udičku pěkně daleko za hranice České republiky a ulovili jsme pořádné ryby hned dvě! Několikanásobného Zlatého slavíka bez hranic skupinu NO NAME z Košic a Zlatého slavíka na Slovensku kapelu DESMOD!!! Nebylo to samozřejmě jenom o těchto souborech, přijel zazpívat i populární Márdy alias Michal Mareda s kapelou Vypsaná Fixa, z daleké Karviné dorazila stále populárnější skupina NEBE s frontmanem Petrem Harazinem, přijeli kluci z Karlových Varů, kteří dělali předkapelu soboru DivokejBill a říkají si LIWID, ochránit nás všechny přijela Civilní obrana z Čáslavi a spousta dalších kapel, jmenovitě Storm, Prowizorium, Bek offis, Vernus, El Brkas, Append X a Reweer. Počasí si zrovna bohužel vybíralo svoji slabší chvilku a tak po oba dny bylo nepříliš teplo (ale jak říkávala moje učitelka angličtiny prof. Eva Hortová - není špatného počasí, jenom špatného oblečení), ale i tak jsme si užili dobré muziky do sytosti. Nutno dodat, že na koncertě NO NAME oslavil s Igorem Timkem náš předseda Radek Šulc svoje narozeniny (video) a komu se poštěstí, aby mu cca 800 lidí přálo najednou "Happy birthday" v čele s velkým Igorem??? Byla to taková světlá chvilka tohoto festivalu a protože jak jsem zmínil, že počasí moc nepřálo a koneckonců i návštěvníci nebyli účastni v takovém počtu, jak jsme si mysleli, tak nastal čas si sednout a říct, co dál.

>> Fotogalerie 2013

2014

6. ročník sice v Rokytnici nad Rokytnou, místo stejné, pozor: termín 1. a 2.srpna 2014, pořadatel "1.SK Rokytnice nad Rokytnou ve spolupráci s agenturou YASHICA s.r.o. ". Mezi oběma stranami došlo k uzavření ústní dohody o spolupořadatelství a tak se v Rokytnici objevili kapely WOHNOUT, RYBIČKY 48, TURBO, ARAKAIN, PETR BENDE & BAND a punková legenda VISACÍ ZÁMEK. Tyto kapely doplnily skupiny POP KILLERS s Vlastem Zahrádkou, Disconnexion, Bonebroke, Acheron a místní kapela NOISE. Počasí bylo luxusní, ostatně jak by v srpnu mělo být, návštěvníků bylo taky podstatně více jako minulý rok, ale stejně to bylo poněkud jiné. Bylo to sice v Rokytnici, ale nebylo to to pravé, ořechové, tedy vlastně fotbalové. Nikdo nic nazajišťoval, nikdo neměl žádné starosti a již tehdy v mnohých z nás (ve mně určitě) začal hlodat červík pochybovačnosti, zda je všechno v pořádku a zda tam nejsme jaksi navíc (rozuměj zbyteční). Čas mi dal později za pravdu.

>> Fotogalerie 2014

2015

7. ročník - opět na značkách v areálu krásného rokytnického koupaliště, datum 31.7. - 1.8.2015, opět spolupráce s agenturou pokračovala, aniž bychom mohli cokoliv ovlivnit, rozuměj pozvat kapely, o které jsme stáli, udělat svoje vyhlášené jídlo, na které mnozí návštěvníci chodili a oceňovali "domácí kuchyni". Stručně řečeno: byli jsme sice doma, ale jako hosté, řečeno fotbalovou hantýrkou. Kapely na 7. ročníku RF byly výborné, zahrál zde HARLEJ (byť zvukař této kapely při jejich koncertě byl zřejmě duchem a hlavně sluchem někde jinde ), přijeli kluci ze Slovenska INÉ KAFE, pozdě, ale přeci jen (zácpa na dálnici - jak překvapivé zjištění ) dorazil YO YO BAND, zahrály Reflexy, Likeit a další kapely jako Street 69, Poletíme?, Bek Ofis, ATMO music, UDG a sobotní program končili místní NOISE. Počasí nám také přálo, bylo příjemně letní, jak se na přelom července a srpna sluší a patří, pivo bylo příjemné chladné, jídlo bylo...prostě také bylo, tečka. Ale co dál, ptal jsem se sám sebe a ostatních?

>> Fotogalerie 2015

2016

1.SK a Yashica, která převzala festival v několika posledních ročnících, se nedohodli na vzájemné spolupráci ročníku 2016. Yashica náhle odstoupila od dohody, která se uskutečnila již na podzim 2015 a i přes vyjednávací snahy 1.SK se obě strany rozešly s neúspěšným výsledkem.

1.SK se připravuje na festival v roce 2017.