JAK ŠEL ČAS

ROKYTNÁ FEST

Tradiční regionální multižánrový festival pro všechny generace pod taktovkou 1.SK Rokytnice nad Rokytnou. Po skromných začátcích roku 2009 se stal postupem času respektovanou součástí kulturního léta na třebíčsku. Vedle kapel jako NONAME, VYPSANÁ FIXA, RYBIČKY 48, ARGEMA, YOYO BAND, INÉ KAFÉ, HARLEJ, PETR BENDE, WOHNOUT nebo ARAKAIN zde vystoupila i řada regionálních skupin: REFLEXY, NOISE, ACHERON ... I do budoucna se budeme snažit nastavenou laťku stále překonávat.

2009

1. ročník se konal v sobotu 29. srpna 2009 a místem bylo útulné prostřední rokytnické sokolské zahrady uprostřed obce. Na tomto pilotním ročníku nám jako hvězda dne, na pódiu postaveném z kamionového návěsu a lešenářských trubek pokrytých podlážkami, zahrála skupina ARGEMA v čele s nezaměnitelným frontmenem Jarkem Filgasem. Dalšími kapelami, které se zúčastnily tohoto sobotního dne, byly Brizzolit, Nejvyšší čas, Matador, Sociál Band a Natuty. Počasí s námi sice dopoledne trochu laškovalo, ale nakonec to byla parádní podívaná a hezký kulturní zážitek, který si nejen v Rokytnici, ale i v širém okolí, všichni přítomní dlouho poté pamatovali. Tuto naši akci navštívilo tehdy okolo 800 lidí všech věkových kategorií a tohle byla výzva!

>> Fotogalerie 2009

2010

2. ročník - pokračujeme! Opět krásné prostředí uzavřené sokolské zahrady v samotném srdci Rokytnice. Termín: 15. května 2010. Vystoupily kapely ARGEMA, UDG a kapely z blízkého okolí, mající rádi melodický rock. Takže zde vystoupily skupiny Zeus, Extáze, Vjetef, Zlatý Voči a místní Noise. Návštěvníků se sešlo více jak rok předtím, takže jsme pokořili magickou a vysněnou hranici 1000 lidí a zároveň zjistili, že zde není moc prostoru na nějaké rozšíření či atrakci, nemluvě o problémech s osvětlením a zvukem. Nicméně opět spokojenost a nápad, co kdybychom se přestěhovali jinam, co takhle na louku na koupališti? Příroda je sice příroda, ale asfalt je asfalt...

>> Fotogalerie 2010

2011

3. ročník  a změna jako hrom! Takže od začátku. Změna místa - louka pod koupalištěm v Rokytnici. Změna délky festivalu - dva dny místo jednoho! Termín 20.-21. května 2011. Šli jsme do toho rovnou po hlavě. A legrace to tedy rozhodně nebyla. Velká stage, velké pivní stany, ochranka, zabezpečení areálu, zahraniční kapely, prostě výrazný posun směrem kupředu se vším všudy, hlavně tedy se starostmi. Páetční kapely: Žádnej stres, Zoči Voči (SK), Civilní Obrana, VYPSANÁ FIXA, RYBIČKY 48 a Koblížci. Sobotní program začínal brzy po obědě a odstartovala ho skupina Kulturní zřízenost, po ní mpDvojka, Prowizorium a 05 A RADEČEK z Prahy, MŇÁGA A ŽĎORP z Valmezu, READY KIRKEN a festival ukončili slovenští Anytime. Atmosféra parádní, místo konání skvěle vybrané, díky pivovaru Ježek teklo pivo přímo z tanku, lidí každý den přes jeden tisíc a starostí nad hlavu. Počasí si s námi v pátek odpoledne zahrálo ruskou ruletu a nutno dodat, že bylo úspěšnější. Prostě v pátek vyhrálo, ale v sobotu zase my, sluníčko svítilo po celý den. Výsledkem byla skvělá akce!

>> Fotogalerie 2011

2012

4. ročník - termín 18.-19. květen 2012, opět areál koupaliště, přírodní trávník srovnatelný s fotbalovými stánky v Anglii. Páteční program: Šatlava, výborní The Paranoid ze Slovenska, hvězdní MANDRAGE se svými maticemi, Green Frog Feet z Německa, top kapela současnosti HORKÝŽE SLÍŽE z Nitry a páteční večer uzavírali opět slovenští muzikanti ze skupiny Borra. Sobotní vystoupení začíná takřka s úderem poledne místní kapelou Yetti rock, dále Roxette revival, Mothers Angels, Imodium, po nich na scénu nastoupili kluci ze skupiny CHARLIE STRAIGHT - dnes již víme, že jsme trochu předběhli dobu, byli výborní, stejně jako příjemný a věčně usměvavý Ondra Ládek alias XINDL X se svou skupinou, poté Medvědem 009 a dohraný třebíčskou mpDvojkou. K dispozici byla tentokrát i druhá SeeJay rádio stage, na níž se tančilo non stop 48 hodin. Počasí nám tentokrát přálo, všichni se bavili až do brzkých ranních hodin.

>> Fotogalerie 2012 

2013

5. ročník našeho festivalu opět v areálu koupaliště, termín 24.-25. květen 2013. Po vydařených předchozích ročnících jsme si řekli, že by bylo dobré ulovit velkou rybu. Tak se i stalo, nahodili jsme udičku pěkně daleko za hranice České republiky a ulovili jsme pořádné ryby hned dvě! Několikanásobného Zlatého slavíka bez hranic skupinu NO NAME z Košic a Zlatého slavíka na Slovensku kapelu DESMOD! Dále přijel zazpívat i populární Márdy alias Michal Mareda s kapelou VYPSANÁ FIXA, z daleké Karviné dorazila stále populárnější skupina NEBE s frontmanem Petrem Harazinem, přijeli kluci z Karlových Varů, kteří dělali předkapelu soboru DivokejBill a říkají si Liwid, přijela Civilní obrana z Čáslavi a spousta dalších kapel, jmenovitě Storm, Prowizorium, Bek offis, Vernus, El Brkas, Append X a Reweer. Počasí si zrovna bohužel vybíralo svoji slabší chvilku, a tak po oba dny bylo nepříliš teplo, ale i tak jsme si užili dobré muziky do sytosti. Nutno dodat, že na koncertě NO NAME oslavil s Igorem Timkem náš předseda Radek Šulc svoje narozeniny (video) a komu se poštěstí, aby mu cca 800 lidí přálo najednou "Happy birthday" v čele s velkým Igorem? A protože, jak jsem zmínil, počasí moc nepřálo a koneckonců i návštěvníci nebyli účastni v takovém počtu, jak jsme si mysleli, tak nastal čas si sednout a říct, jak dál.

>> Fotogalerie 2013

2014

6. ročník - místo stejné, ale pozor! termín 1.-2. srpna 2014, pořadatel 1.SK Rokytnice nad Rokytnou ve spolupráci s agenturou YASHICA s.r.o. Mezi oběma stranami došlo k uzavření ústní dohody o spolupořadatelství, a tak se v Rokytnici objevili kapely WOHNOUT, RYBIČKY 48, TURBO, ARAKAIN, PETR BENDE & BAND a punková legenda VISACÍ ZÁMEK. Tyto kapely doplnily skupiny POP KILLERS s Vlastem Zahrádkou, Disconnexion, Bonebroke, Acheron a místní kapela Noise. Počasí srpnové, nádherné. Návštěvníků podstatně více jako minulý rok, ale stejně to bylo poněkud jiné. Bylo to sice v Rokytnici, ale už ne naše.

>> Fotogalerie 2014

2015

7. ročník - opět na značkách v areálu krásného rokytnického koupaliště. 31. července - 1. srpna 2015, spolupráce s agenturou pokračovala. Kapely byly výborné, zahrál zde HARLEJ, přijeli kluci ze Slovenska INÉ KAFE, dorazil YO YO BAND, zahrály Reflexy, Like-it a další kapely jako Street 69, POLETÍME?, Bek Ofis, ATMO music, UDG a sobotní program končili místní Noise. Počasí nám také přálo, bylo příjemné letní a pivo bylo chladné.

>> Fotogalerie 2015

2016

pořadatelé se rozhodli odložit festival na příští rok.

2017

8. ročník - 1.SK Rokytnice nad Rokytnou se znovu vrhá do kompletního pořádání festivalu. Nová generace Rokytná festu má startovat období letních hudebních festivalů - je vybrán termín 9.-10. červen 2017. Místo konání jako dosud areál rokytnickéhom koupaliště. I formát zůstává dvoudenní. V pátek zahrály kapely Yetti Rock, Doro & Warlock revival, The Agony, ABRAXAS, zakázanÝovoce, Civilní Obrana, v sobotu Žlabina band, The Schelinger Bombarders, Markýz John, Loretta, XIII. STOLETÍ, KERN a Noise. Počasí vyšlo nádherné. Návštěvníků poskrovnu, ale atmosféra výborná.

Fotogalerie 2017